1

משהו שכתבתי לנוער (ובמיוחד לעצמי) לקראת ימי חופשת הקיץ:

לא לישון את החיים

הרב כהנא הי"ד ישב בכלא כמה פעמים, בארה"ב על המאבק שלו למען יהודי ברה"מ, וכאן בארץ במעצר מנהלי ללא משפט ועוד רדיפות שונות. בכל ישיבה שלו בכלא, הוא כתב ספר ועשרות מאמרים שהתפרסמו בבמות שונות בעולם (הרב כהנא השאיר אחריו למעלה מ20 ספרים). כששוחחתי איתו פעם על ימי המאסר שלו ועל ניצול הזמן גם בתנאים קשים, (הרב כהנא היה ישן כ4 שעות בלילה) הוא אמר לי: 'יש אנשים שישנים את החיים שלהם'. הרב סיפר שבכלא זו תופעה שאנשים חיים את היום בשביל לישון, מתאמצים להיות ערים כל הלילה, וביום לישון ולישון ולישון. מאז, כל פעם שאני ישן מעל המידה הנדרשת, יש לי ייסורי מצפון. הקב"ה נתן לנו את הזמן, אוצר אדיר שאי אפשר לרכוש אותו בשום מחיר, זה מוצר מתכלה, אפשר לישון ולהשחית אותו, ואפשר למלא אותו. כשהייתה מסתיימת שנת הלימודים בכפר הרוא"ה, הרב נריה זצ"ל היה 'חופר' לנו, יוצאים לחופשה לא יוצאים לחופש. חופשה מסדר היום הרגיל, אבל חלילה למלא את זה בריק. מדובר בהמון המון זמן, כחודשיים וחצי, שאפשר למלא בהתנדבות, בהשלמת דברים שפספסנו, בסדר יום שהפעם אנחנו קובעים וממלאים , שהסך המצטבר ייזכר לנו עוד שנים רבות: בחופשת הקיץ של שנת הקורונה, הספקתי להתנדב בזה, ללמוד את זה, לקרוא את הספר הזה, וכן, הגבלתי את שעות השיטוט שלי במשחיתי הזמן. אז יאללה אני קודם כל מאחל את זה לעצמי, לא לישון את החיים שלי, גם לא לשוטט אותם במלכודת הרשתות.
שלכם
מיכאל בן ארי
... See MoreSee Less

View on Facebook

והנפש אשר תעשה ביד רמה
היחס מול המשומדים הרפורמים
אנא שתפו
... See MoreSee Less

View on Facebook

שווה קריאה דברים שכתב
הרב ד״ר אליהו זייני ראש ישיבת אור וישועה חיפה :

השבוע סערו הרוחות, בין היתר סביב היחס ל'יהודים רפורמים'. רב ידוע עשה מעשה תמוה ואף הזוי: החליט לפגוש 'רבה' (מושג שהמציאו חניכי התרבות הפרוטו-נוצרית) על מנת להכיר את עולמה, כגילוי מהפכני אחרי מאתיים שנות קיום הרפורמה.

הבעיה החמורה היא שאותו רב לא הבין שעצם דיון כזה בפומבי מהווה מתן גושפנקה לזרם פסול מבחינת כל גדולי ישראל. דמויות רבניות מחו נגדו – זו דרכה של תורה. אך החמור הוא, שפוליטיקאים החליטו להתערב בויכוח תורני-הלכתי מובהק זה, וכרגיל במדינתנו – בה כל אחד מעמיד עצמו מומחה עליון לכל תחום – חיוו דעתם במה שאינו לא מתחומם ולא מסמכותם.

אם סביב ערך תורני מתנהל דיון בתוך הצבור המכונה 'דתי' ובין צבורים שקשה להם לעמוד בדרישות ובשאיפות התורה, אפשר עוד להבין. אבל כאשר פוליטיקאים מעמידים את עצמם כראשי הצבור הציוני-דתי ומרשים לעצמם לקבוע עמדות ערכיות, אי אפשר עוד לשתוק.

צריך לחזור היום ולקבוע את העקרון הברור: אין לשום פוליטיקאי זכות לחוות דעה בענייני ערכים תורניים, לא רק משום שאין לו את הידע הדרוש לכך, אלא לאין ערוך יותר משום שאין זה מסמכותו כלל וכלל. תפקידו, ואף הכשרתו (אם בכלל יש לו) הם לנהל את המדינה מבחינה בטחונית, כלכלית, חברתית ועוד, אבל הוא אינו רשאי להעמיד את עצמו כמנהיג רוחני ותרבותי בשום עם ולשון – ועוד פחות בעם ישראל – ועל אחת כמה וכמה אינו רשאי להעמיד את עצמו כמנהיג תורני והלכתי.

השבוע אמר יו"ר מפלגת ימינה ח"כ נפתלי בנט על הרפורמים: "מבלי לשנות את ההלכה, צריך לשוחח עם כל יהודי, לחבק את כולם".

וטענה זו שגויה מכמה סיבות:

א. מי אמר לך מר בנט, כי ההתנגדות מצד רבנים היא בגלל שאינם רוצים לחבק כל יהודי?! האם מפאת שאנו מסרבים לדבר עם 'רבה'? איך אתה מבלבל בין סתם יהודי ובין מי שמייצג זרם דתי המהווה סטייה ברורה וחמורה ביותר מתורת ה'?!

ב. טעותך השנייה היא חמורה אף יותר: אישית הנני מוכן לקרב ולהתקרב לכל יהודי, יהיה זה הרחוק ביותר מדבר ה', אבל בתנאי שהוא יהודי באמת. והלא דוקא במקום הזה 'קבור הכלב': היהדות הרפורמית הסכימה לא רק לחתן שני גברים הלבושים בוורוד בכנסייה בשבת, אלא שעוד היא הכניסה ומכניסה לתוך תוכה רבים שאינם בכלל יהודים, ועל זה הויכוח הגדול שלנו כיום אתם. אי שמירת ההלכה היא לצערנו מזמן נחלתם של יהודים רבים הקרויים 'חילונים' בפי הבריות שחונכו על ברכי התרבות המערבית והמציאו סמנטיקה מתועבת זו, ובכל זאת אין אנו מתנתקים מהם, אבל לפחות אנו יודעים שהם אחינו בשרנו ממש!

ג. וכי זו פעם ראשונה שנוסדו 'יהדויות' חדשות. היו צדוקים ביתוסים, כותים, קראים ועוד, ומעל כולם 'נוצרים' הרואים את עצמם כ'verus israel' (ישראל האמיתי), לפי שיטתך הם יכולים לומר לך מי שמך כדי לפסול 'יהדותנו'?! והיחידים הפוסלים את כל אלה, היו והינם חכמי ישראל ורבניהם, החל מהתנאים וכלה בראי"ה קוק זצ"ל!

ד. ועוד יותר: כמה מצער לראות שכמי שרואה את עצמו כראש המחנה הלאומי, אתה מפספס את הנקודה החשובה והיקרה – השמירה על ארץ ישראל! כיצד? מי הזמין את הרומאים לבא ולהשתלט על הארץ בזמן האחים העויינים בבית שני, אם לא הצדוקים למיניהם?! מי מחה כפיים למראה חורבן הבית אם לא הנוצרים הראשונים (הרפורמים דאז)?! מי הכניס גיס חמישי לתוך ביתר בשעת המצור ופתח את השערים לאדריאנוס אם לא 'כותי'? ומי לחם נגד הרבנים בכל הדורות, החל מהצדוקים דרך הקראים והנוצרים – שכל האוון-גיליון שלהם אינו אלא פרוטוקול של 'זקני ציון הפרושים' – וכלה בדורות האחרונים. כל הרפורמים למיניהם תמיד היו אויבי הלאומיות לדורותיהם, וזה עד דורנו בו רובם ככולם של היהודים הרפורמים לחמו למען מינוי אובמה כנשיא ארה"ב, והם לוחמים מלחמת חורמה נגד טראמפ בגלל ימיניותו, ואתה שא"י כה יקרה ללבך מסתכל על זה במבט דלטוני?!

ה. ואם כבר על נושא אהבה וחיבוק לכולם, נזכיר לך אם שכחת, איך סירבת להתחבר אפילו עם הבית היהודי ועם האיחוד הלאומי (ורק בסוף נכנעת מפחד איבוד קולות), ואיך השארת בחוץ את 'המסוכנים' בעיניך – 'עוצמה לישראל'. כמה רבנים פנו אליך והתחננו לחיבוק ממך, אבל מסתבר שהם בעיניך יותר גרועים מרפורמים ומכל חילוני שהייתי מוכן לשלב במפלגתך. אז כעת אין ממשלת ימין.

התלבטתי רבות לפני כתיבת הדברים הקשים האלה, כי לא היה לי כל רצון לפגוע בך (על אף שמפאת מאבקיי למען כלל ישראל וא"י מוכנים חסרי דעת רבים לטפול לי כל פשע), ובודאי לא בפרהסיה. אתה יודע היטב שיש זמנים שביקורת שהייתה לי כלפיך נכתבה אליך אישית ללא כל פירסום, ומתוך אהבה ואף הערכה. אבל אני רואה שהנך מסרב להכיר במקומך, והנך רוצה לחנך אותנו לערכים. לא זו בלבד שחוסלה סופית ההשפעה הרבנית על הציונות הדתית מאז שנבחרת, אלא שאתה ממשיך קבל עם ועדה לקחת לעצמך תפקידים השייכים לנו בלבד מאז משה רבנו ע"ה.

מבחינה פוליטית אין לי כל זכות לומר לך דבר אם הנך מעוניין להיות ליכוד שני, בין אסכים אתך ובין אם לאו, במדינה הטוענת שהיא דמוקרטית, זו זכותך. אבל אני רשאי, ואף מחוייב לבקשך שלא להתערב בענייני ערכים ותורה, ובפרט לא בשם ה'ציונות הדתית', אם עדיין יצור כזה קיים עוד. בשעה שנתת הוראות בריאותיות, ראינו מסירותך, וקיימנו כל החלטותיך מרצון ובהכנעה, גם כשלא היה הדבר נח לנו, ואפילו אלה ש'מדרבנן' כזכור לך משיחתנו בנידון. אז אני מבקש שבענייני תורה והלכה לא תתערב, לא אתה ולא שום פוליטיקאי.

אתה רשאי לקבוע את יחסך האישי לתורה ולהלכה, זה עניין שבינך ובין המקום, אבל אין לך כל זכות לעסוק בענייני רבנות, הלכה, זהות יהודית והשקפת עולם תורנית, השאיר את זה לרבנים. ונא אל תחזור על טעויות של ראשית המדינה.
... See MoreSee Less

View on Facebook

‏מנדלבליט העבריין הארור, מתחיל לשלם, על הרדיפה שרדף את סרן ר׳, את לוחמי צהל,
על הרדיפה והעלילות נגדי ביחד עם המשומדים הרפורמים.
‏וזאת תחילת מפלתו,
והיא תהיה מפלה של התרסקות מבוזה.
‏שיתחיל למדוד בגדים כתומים.
‏תרשמו!
... See MoreSee Less

View on Facebook

This message is only visible to admins.

Problem displaying Facebook posts. Backup cache in use.
Click to show error

Error: (#803) Some of the aliases you requested do not exist: OtzmaYehudit
Type: OAuthException

6 months ago

OtzmaYehudit

OtzmaYehudit's cover photo ... See MoreSee Less

View on Facebook

10 months ago

OtzmaYehudit

עוד קצת קצת קצת ... See MoreSee Less

View on Facebook

11 months ago

OtzmaYehudit

המגמה ממשיכה: אנחנו ממש קרובים לאחוז החסימה והקול של כל אחת ואחד מכם יכריע אם תקום ממשלת ימין.

בסקר של חדשות 12 ומנו גבע שפורסם היום, אנחנו רואים במספרים את מה שאתם מרגישים בשטח. עברו רק שבועיים מאז שהתחלנו את המסע שלנו ויש לנו עוד עבודה רבה, ובכל זאת, בנקודת ציון הקטנה הזו, אני רוצה להודות לכל אחת ואחד מכם על האמון.

לא עוצרים לרגע, שמים 'כף' בקלפי.
... See MoreSee Less

View on Facebook

This message is only visible to admins.

Problem displaying Facebook posts.
Click to show error

Error: (#803) Some of the aliases you requested do not exist: Officialbaruchmarzel
Type: OAuthException

שמאלנים צבועים נמאסתם! שתקתם כאשר עצרו ילדות בגיל 14 ב "התנתקות" עד לתום ההליכים בגין חסימת כביש. שתקתם כאשר המשטרה פיצחה ראשים בעמונה. שתקתם כאשר סוהרות הפשיטו נערות מהימין בטענה כי צריך לחפש שלא ימצאו סמים. אתם שותקים כאשר רודפים את בנצי גופשטיין ומגישים נגדו כתב אישום על התבטאויות. לא נמאסה עליכם הצביעות??? ... See MoreSee Less

View on Facebook

פעיל הימין מתנאל רחמים הגיע היום למאהל המחאה מול משרד רה"מ בעד הריבונות אך נגד מדינה פלסטינית במקביל.
רחמים אמר כי "לא עת לחשות ויש להיאבק בכל דרך נגד התכנית המסוכנת הזו"
... See MoreSee Less

View on Facebook

הרב אוהד קרקובר: אנא תירמו למעוז אסתר: ... See MoreSee Less

View on Facebook

ניקולס ברנס, יועצו הבכיר למועמד הדמוקרטי לנשיאות בארה"ב, ג'ו ביידן, אומר כי "סיפוח ישראלי של חלקים בגדה המערבית, עליו הצהירה ממשלת ישראל, יכול להזיק מאוד ליחסי ארה"ב-ישראל".
אז תקשיב מר ניקולס. כאן זו ארצנו ואם יש לך בעיה אתה מוזמן לדפוק את הראש בקיר חתיכת חלאה!
... See MoreSee Less

View on Facebook

בן גביר תובע את ערוץ 7 במיליון ש"ח: "ביקשו להסתתר מאחורי כתב הגנה מביש - ושפכו את דמי"
חדשות ימנים >>> bit.ly/2AyOfgt
... See MoreSee Less

View on Facebook
View on Facebook

9 months ago

צבי סוכות

השבוע, אחרי עבודה מאומצת, אושרו יותר מ-600 יח"ד לבניה בשומרון.

תודה רבה לראש הממשלה בנימין נתניהו, לחברינו בממשלה ולכל העוסקים במלאכה.
מחכים ונאבקים להגיע בע"ה ליום בו אישורי בניה פה, כמו בכל מקום אחר, לא יצטרכו אישור מדיני.
ריכוז המאמץ המרכזי שלנו, בכל הכח, במשימתנו העיקרית - לגדול ולבנות.
בדרך למיליון יהודים בשומרון.
... See MoreSee Less

View on Facebook

2 years ago

צבי סוכות

ראיון סופר הגון אתמול בחדשות 2.
שימוש בעינויים בשביל פצצה מדינית מתקתקת, איש השבכ ששמח על תמרור העצור שהציב בית המשפט לארגון שלו. וגם. ההתייחסות לצעקות על חוסיין דוואבשה אתמול.
תהנו!
... See MoreSee Less

View on Facebook

🔹️מדינת ישראל הרשמית מפקירה את יו"ש.
מה הפתרון?🔹️

◾הצטרפו לקבוצה.◾

🔸️למה כן למדינת יהודה ולא למדינת טרור ביו"ש?
האם הגיע הזמן להקמת מדינת יהודה?
בקבוצה אני יענה על כל השאלות שיש לכם על הכרזת מדינת יהודה.🔸️

www.facebook.com/groups/530295194210564/
... See MoreSee Less

View on Facebook

לא ניסלח
ולא נשכח לכם לעולמים על כל הפקרת חייל צה"ל.
ואתם אזרחי ישראל?
עוד בוחרים בהם?1/10/2000
חיילי צה"ל מותקפים קשות מאש מחבלים במתחם קבר יוסף.
החייל מדחת יוסף נפצע קשה מאוד ובקשר צועקים לפנות אותו לטיפול.
1 : אהוד ברח היה ראש הממשלה ושר הביטחון .
2 : מופז היה הרמטכל
3 : גנץ המפקד בשטח!
אהוד ברח הוא זה שהפקיר את חייו של מדחת יוסף לידיי המחבלים.
הוא נתן פקודה הפוכה ממה שהיה צריך וחיכה שימח שמו וזכרו צורר היהודים יאסר ערפאת יציל את חיילנו מאש התופת שהייתה שם.
במשך שש שעות דימם מדחת למותו.
זה היה היום שבו בעצם צה"ל הכריז לעולם כולו כי חיילי צה"ל הפקר וניתן להשאיר אותם לידי המחבלים.
במקום לתת פקודה ולהעלות מסוק קרב ולרסס את כול המחבלים, אהוד ברח בחר להפקיר את מדחת יוסף.
חובה עלינו להחזיר את הערכים הנכונים לצבא העם, לא מפקירים חייל בשטח.
אהוד ברח היה ראש ממשלה כושל, שר ביטחון כושל ורמטכ"ל כושל.
במדינה מתוקנת מי שכושל בתפקידו קם והולך הביתה.

לא נשכח לכם
ולא נסלח לכם לעולם.
מדחת יוסף הי"ד.
... See MoreSee Less

View on Facebook

ניסיון גיוס או שיחת איומים? האזינו לשיחת השב"כ

נציג שב"כ התקשר לתושב ירושלים וניסה לזמן אותו לפגישה. התירוץ: "נושא ביטחוני חשוב". במהלך השיחה זרק נציג השב"כ איומים שונים לעבר התושב שהשיב "אתם גוף מושחת, לא יודע איך אתם ישנים בלילה".
... See MoreSee Less

View on Facebook

הטרור השקט: למעלה מ-10 אירועים ביום אחד - ילד נפצע

ילד נפצעה מאבנים שיידו ערבים בחברון. כמו כן, ערבים רגמו כלי רכב בגוש עציון, הר חברון ובשומרון. נזק נגרם לכלי רכב רבים, בהם אוטובוס ומשאית.
... See MoreSee Less

View on Facebook

צנרת פיראטית מסלקת, משאבות ומכליות: כך ערבים גונבים מים בהר חברון

ארבעה ערבים בחשד לגניבת מים בשווי של מיליוני שקלים וגרימת נזק ענק לחקלאיות ולתושבי הישובים בהר חברון. מדובר בתופעה המתנהלת דרך קבע באזור
... See MoreSee Less

View on Facebook

נתפסו 'על חם' ערבים שגנבו תכשיטים בירושלים

עם שקים מלאים בתכשיטים מחנות מוכרת בירושלים, נתפסו שני ערבים ממזרח ירושלים. בהמשך התברר, כי יחד עם שני ערבים נוספים, פרצו לחנות וגנבו ממנה רכוש רב.
... See MoreSee Less

View on Facebook

חשוב מאד מאד לשתף ולהפיץ את זה לכל החברים ובקבוצות!כל אחד מביא עוד קול אחד וביחד מנצחים! ... See MoreSee Less

View on Facebook

חשוב ביותר לשתף ולהפיץ חזק!מצביעים ומשכנעים עוד חבר ועוד קרוב, עוד נץ ועוד נץ. גשם של נץ בקלפי.

כל קול חשוב ונחוץ!
... See MoreSee Less

View on Facebook

שתפו והפיצו! נלחמים על זכות הקיום!בדרום משתולל הטרור והליכוד וימינה שמובילים את הממשלה ממשיכים לשתוק ולהכיל את הטרור. זו ממשלת ימין?! ... See MoreSee Less

View on Facebook

ערו לנו להפיץ ולשתף את זה!ממשלת 'הימין' מעבירה עשרות מיליוני דולרים לחמאס ומפקירה את הדרום!

בבחירות הקרובות אומרים 'לא עוד', מצביעים נץ ומכניסים עוצמה יהודית לכנסת!

עוצמה שלא תאפשר פרוטקשן לחמאס, תתן לצה"ל לכסח ולמחוק את החמאס!

ותביא שקט ושלווה לתושבי הדרום!
... See MoreSee Less

View on Facebook
   
BitMEXPoloniex

Архивы