2

13 hours ago

העיר העברית

בס״ד
פרשת השבוע: 'עקב'

כתוב בפרשה: "לא על הלחם לבדו יחיה האדם". לכאורה, המילה "לבדו" מיותרת. שכן המסר מועבר גם ללא המילה הזו, אלא שהכתוב רצה לומר לנו: לא על ידי הלחם, שהאדם אוכל לבדו ולא פורס ממנה לזולת הוא חי – אלא כל חייו באים לו רק על ידי הלחם, שהוא מחלק וחולק עם העניים.

עוד אמרו חז"ל: "יותר ממה שבעל הבית עושה עם העני, העני עושה עם בעל הבית". עלינו לזכור שאלוקים עומד תמיד לימין העני וכאשר אנו נותנים לעני, הרי שאלוקים נותן לנו כפליים.

כניסת שבת והדלקת נרות זמן ת"א: 18:55 יציאת שבת 19:53

הפרשה מוקדשת לעילוי נשמתה של מי שנרצחה הבוקר על קידוש השם - רינה שנרב הי"ד.

שבת שלום ומבורך.
... See MoreSee Less

View on Facebook

הם מודאגים ובצדק, כי כך נראית מדיניות הגירה שלא מסורסת ע"י בגץ וארגוני שמאל קיצוני. ... See MoreSee Less

View on Facebook

המסתננים האריתראים לא מפסיקים וגם לא יפסיקו. הבעיה היא לא בהם, הבעיה היא בצבועים מהשמאל שרוצים אותם בבתי הקפה ומסעדות הגורמה בשעות העבודה, ועם תושבי השכונות האומללים בשעות הבית.

לא ניתן לסבל הזה להמשיך כדי שאתם תמשיכו להרגיש טוב עם עצמיכם. המאבק לא יפסיק עד אשר יושג צדק! והוא יושג!
... See MoreSee Less

View on Facebook

פארק רעננה - פסטיבל הכלייזמרים
עם חנן בר סלע
שרים ונהנים 🎤🎤
ההופעה הבאה > 29.08.19 יום חמישי
זאפה תל אביב > לכרטיסים: bit.ly/2YNjzhv
... See MoreSee Less

View on Facebook

בס"ד
מסיבת סוף הקיץ בזאפה תל אביב 🌞
29.08.19 יום חמישי
<< לכרטיסים: bit.ly/2YNjzhv
בואו נשיר ויהיה שמח🎤🎤
... See MoreSee Less

View on Facebook

‏לו"ז צפוי:
היום - מחר: השב"כ והימ"מ עוצרים את החוליה.

בעוד שבועיים: משכורת ראשונה נכנסת לחברי החוליה ולמשפחותיהם.

בעוד שלושה שבועות: חברי 'המחנה הדמוקרטי' נפגשים לתמונה מחוייכת עם זה שמשלם את המשכורות
... See MoreSee Less

View on Facebook

‏לגרש משפחות מחבלים. לעזה. היום. ... See MoreSee Less

View on Facebook

13 hours ago

נאבקים למען ארץ ישראל

שבוע לאחר יום הולדתה ה-17, נרצחה רינה שנרב בהתפוצצות מטען באזור דולב. אביה ואחיה מטופלים בבית החולים. היא תובא למנוחות בלוד ב-15:30.

יהי זכרה ברוך 💔
... See MoreSee Less

View on Facebook

תיעוד חיסול המחבל אתמול!!! ... See MoreSee Less

View on Facebook

17 hours ago

נאבקים למען ארץ ישראל
View on Facebook

Unable to display Facebook posts.
Show error

Error: (#803) Some of the aliases you requested do not exist: medina1leam1
Type: OAuthException
Code: 803
Please refer to our Error Message Reference.

האזינו לטור דעה מוקלט של מנהל המרכז, יונתן יעקובוביץ', בתכנית יומן השבוע בכאן ב, בנוגע להחזרת מהגרי עבודה בלתי חוקיים למדינות המוצא, ביחד עם ילדיהם. ... See MoreSee Less

View on Facebook

15 hours ago

ערוץ 20

#אקטואליה_בפרשה עם צבי טסלר
#פרשתהשבוע #פרשת_עקב
חב"ד
... See MoreSee Less

View on Facebook

משפחה שהותקפה ברובע המוסלמי תובעת את התוקפים בגין עוגמת נפש ונזקים נפשיים.

משפחת קנדל המתגוררת ברובע המוסלמי בירושלים הגישה תביעה נגד חמישה צעירים ערבים בגין התפרעות וניסיון תקיפה ממניע גזעני. סכום התביעה, אותה הגיש עו"ד חיים בלייכר מהארגון, עומד על סך 180,000 ₪.

בכתב התביעה תואר כי התקיפה אירעה לפני כשש שנים, בצהרי היום. חמשת הנתבעים ואחרים יזמו התקפה על 'בית יורי' ברובע המוסלמי בעיר העתיקה בירושלים, בו מתגוררות מספר משפחות יהודיות ובניהן משפחת קנדל.

התוקפים התקדמו לעבר הבית, תוך שהם מכסים את פניהם בחולצותיהם והחלו ביידוי אבנים מאסיבי לעברו, ובפרט לכיוון הדלת והחלונות.

לפי התביעה "אותן אבנים שידו הפורעים החלו לפגוע בסורגי חלון חדר הילדים של משפחת קנדל, דבר שהכריח את ההורים לפנות את הילדים מחדרם לחדרים מוגנים יותר בתוך הבית".

בהמשך כתב התביעה נכתב כי "בזאת לא היה די לפורעים, ותוך כדי מתקפת האבנים ניגשו שניים מהם אל דלת הבית וניסו לפרוץ אותה. משלא עלה בידם לפרוץ את הדלת, גמרו אומר להעלותה באש. לשם כך שפכו הפורעים אשפה סמוך לדלת וניסו להציתה. אחד מהם אף ניגש אל דלת הבית והצית קרטון בסמוך לה".

עו"ד בלייכר ציין בכתב התביעה כי "פרשת המקרה מזכירה תיאורים של פוגרומים מהמאה הקודמת, אולם הדברים נעשו כאן בירושלים, בירת ישראל, בשנת 2013".

"ההתקפה נמשכה כעשרים דקות והסתיימה רק עם הגעתם למקום של כוחות הביטחון, אשר הניסו את הפורעים. כתוצאה ממעשיהם של התוקפים נגרמו נזקים לגדרות הבית, רשת החלון נקרעה, נגרמו סימני פגיעה לדלת הברזל של הבית כן נהרס מנגנון הנעילה החשמלי שלה.

עם זאת, התביעה לא מתמקדת בנזקי הרכוש. "הנזקים לרכוש הינם כאין וכאפס לעומת נזקי הטראומה והחרדה שנגרמו למשפחה – ובפרט לילדים הקטנים, אשר כאמור שהו בחדרם בעת ההתקפה. במשך האירוע חשו בני המשפחה טראומה, אימה ותחושת חרדה ממשית לחייהם – וכל זאת בביתם מבצרם".

בתביעה התייחס עו"ד בלייכר להליך הפלילי שננקט נגד הפורעים. במסגרת ההליך הפלילי הודו כל חמשת הנתבעים בעובדות כתב האישום לפיו הם אשמים בעבירות של התפרעות וניסיון תקיפה ממניע גזעני. הוטלו עליהם עונשים שונים הכללו עבודות שירות, מאסר על תנאי, קנס כספי ופיצוי כספי למתלונן על סך אלפי שקלים בודדים.

עוד הוסיף בלייכר כי ניתן ללמוד על חומרת המעשים אותם ביצעו הפורעים מהחלטת השופטת ד"ר אביטל מולד, שאמרה "אומר כבר כעת כי אין בידי לקבל את ההמלצה שאינה תואמת את חומרת המקרה ונסיבותיו הקשות". בנוסף, לגבי אחד הנתבעים קבעה השופטת מולד כי יוטל עליו עונש חמור מזה שביקשה המאשימה "לא בנקל יחרוג בית המשפט מעמדת המאשימה, אך מקרה זה הוא אחד המקרים המצדיק חריגה".

מהמשפחה נמסר "אנו, משפחת קנדל, רוצים להודות לעמותת חוננו שמלווה אותנו במקרה זה של התביעה האזרחית. חשוב לנו להוסיף ולומר שאין זה מקרה יחיד ויוצא דופן, אך במקרה זה הצליחה המשטרה לעצור את החשודים ולהרשיע אותם, ואנו יכולים להמשיך לתביעה אזרחית שתפצה אותנו באופן הולם.

כל מקרה כזה של יידוי אבנים, בקבוקי תבערה, או זריקת חזיזים לעבר הבית בכלל ובפרט לעבר חלון ביתנו מערער את תחושת הביטחון שלנו ובמיוחד של הילדים. כפי שנכתב - "ביתי הוא מבצרי". אחרי כל אירוע כזה יש צורך להרגיע את החרדה, לראות שחלילה אין נזקים נפשיים למי מהילדים שלנו .

אנו תקוה שהתביעה תהווה גורם הרתעה נוסף ותפצה אותנו על הסבל שנגרם לנו ולילדנו. ושוב תודה גדולה לעמותת חוננו על הליווי במהלך התביעה. בתפילה לביטחון ושקט בתוככי העיר העתיקה בירושלים בירתנו".

עו"ד חיים בלייכר המייצג את המשפחה מסר "אנו גאים לקחת חלק במאבק על ביטחון היהודים בירושלים. הנתבעים מנסים במעשי הטרור שלהם לגרש יהודים מלגור בלבה של ירושלים. נמשיך לפעול כדי שאותם מפגעים ישלמו מחירים גבוהים על מעשיהם".

צילום(אילוסטרציה): דוברות כב"ה.
... See MoreSee Less

View on Facebook

עצוב | חברותיה של רינה הי"ד שנרצחה היום בפיגוע נפרדות ממנה •

צילם רן כרמי בוזגלו
... See MoreSee Less

View on Facebook

שרוליק הירש | קצין במילואים ושירת בצנחנים שירות צבאי מלא ספג היום את את ההסתה כנגד המגזר החרדי • ... See MoreSee Less

View on Facebook